TCH e paska vendosur përjashtimin e Luizit! E dëgjuat çfarë tha Zhaku?

Mesa duket Top Channel ka vendosur perjashtimin e Luizit pas gjithe asaj qe ka ndodhur me Kiaren gjate ketyre diteve te fundit. Dhe per ta justifikuar kete vendim, TCH ka futur Zhaklinen qe e ben me se miri rolin per te sulm.uar nje mashkull, aq me teper Luizin qe dallohet prej larg qe nuk e ka fare simpati.

Ne shtepi ka ardhur nje zarf i zi dhe ne te mesohet te jete emri i Luizit. Vendimi pritet te behet publik pak me vone.

Zhaklina eshte kapur keq me Ermionen per menyren se si u sollen ne ate situate mes Kiares dhe Luizit dhe Maestros: “Menyra se si ju nuk reaguat per ate qe ndodhi me Kiaren me duket e pabesueshme. Ndihmoni njera-tjetren dhe mbeshteteni. Ku eshte humanizmi, edukata, vlera qytetare…

Ne 30 vjet kemi bere shume pak per kete vend, duhet te bejme me shume. Mund te na ndihmoni dhe ne te tjereve jashte qe marim pergjegjesi per fjalet qe thoni dhe nuk thoni.

Pashe videon dhe situaten dhe me erdhi keq. Skena te turpshme. Po sikur Ermiona, vajzen tende dy djem do ta mbyllnin ne banjo sic dnodhi me Kiaren cfare do mendoje. Si mund te dalesh ne mbrojtje te mashkullit ketu?! A je nene ti?!”

Ermiona eshte pergjigjur: “Mos permend vajzat e mia!” Zhaklina ka nderhyre serish: “Po thua qe nje grua e dhunuar nuk duhet shpetuar se e ka lejuar dhe eshte pajtuar me kete gje?!

Cfare i bie qe ne te heshtim sepse nuk njohim dike? Ketu nuk flitet per Kiaren por respektin e te drejtave njerezore. Po flas per te gjitha grate qe na degjojne. Kjo loje ka momente dh*ne”.

Back To Top