Pas Kiarës, një tjetër banore i kundërvihet keq Oltës: Po tallesh ti? Më ke piketuar mua, se nuk ke ça i bën Luizit

Provat për ‘Pallati 176’ përfshinë në debat Oltën dhe Valbonën. Sherri mes tyre nisi nga ndarja e roleve e tek komenti i Oltës për zgjedhjen që do bënte Valbona. Kjo e fundit i shkoi pranë aktores dhe e pyet se përse qesh, me faktin se ajo do rolin e Elsës.

“Po tallesh me mua tani? Po tallesh duke thënë po bën Elsën? Po paragjykon?”, i thotë Valbona. Ndërsa Olta qëndron e ulur dhe thotë: Çfarë them? Nuk po tallesha.

Mirëpo, mërzia i vijoi Valbonës edhe më pas, duke u shprehur se është piketuar nga Olta me qëllim eleminimin. “Nëse ke diçka me mua, më ke piketuar, nuk i bie dot Luizit e më bie mua. Ose ke futur Jonën që mua të më futet ajo më thuaj dal faqebardhë”, i tha Valbona.

Kujtojme se nje një zarf i kuq u fut nga Vëllai i Madh në shtëpi për Oltën. Grupi i saj u shpall fitues në lojën me litar, për pasojë Olta ka një avantazh nga Vëllai i Madh.

Olta hapi zarfin e kuq dhe ajo kishte mundësine të dërgonte tre banorë në televotim. Olta zgjodhi që të nominojë Kiarën, Luizin dhe Bledin.

Diola largohet nga shtëpia duke hequr dorë përfundimisht nga çmimi i madh.Armaldo, Dea, Kristi, Diola dhe Nita ishin këtë javë në nominim. Spektaklin e kaluar, televotimi u bë në një mënyrë shumë të veçantë. Në një enë qelqi, kishte dy numra një dhe dy.

Back To Top