Parolo mbi De Ketelaere: “Duhet të imitojë Felipe Anderson!”, më pas komenti për Piolin

I intervistuar në mikrofonat e Gazzetta dello Sport në kuadër të ndeshjes mes Lazios dhe Milanit të martën në mbrëmje, Marco Parolo tha fjalën e tij për formën aktuale të kuqezinjve, duke shpenzuar disa fjalë për ish-trajnerin e tij Stefano Pioli.

Ish-lojtari i Lazios komentoi gjithashtu fillimin e sezonit të Charles De Ketelaere, duke e ftuar atë të marrë një sinjal nga Felipe Anderson, i cili, si ai, kishte vështirësi të integrohej në Serie A.

“Milani është skuadra ndaj të cilës kam shënuar më shumë gola në karrierën time: pesë! Sezoni 2014/2015 ishte viti në të cilin shënova më shumë. Atë vit kishim Piolin te Lazio: nisim me tre humbje në katër ndeshjet e para.

Para ndeshjes kundër Palermos, na mbyll në dhomën e zhveshjes dhe na thotë se nuk e meritonim një pozicion të tillë. “Jemi te fortë, duhet ta provojme kete”. Pas tre ditësh shkojmë në Palermo dhe fitojmë 4-0. Edhe unë shënova.

Edhe këtë herë do t’ia dalë sërish. Ai është dikush që flet me të gjithë. Dhe pastaj ai është i mirë në stërvitjen e tensionit me fraza tërheqëse, lojëra, shaka ose citate filmash.

Këtë vit me një skuadër më të dobët ka humbur Kessie dhe Romagnoli përveç dëmtimeve të shumta, ka një pikë më pak se vitin e kaluar. De Ketelaere? Unë do ta këshilloja të bënte si Felipe Anderson, të luante me lirinë dhe të shkujdesur.

Në 2014-15 kam përjetuar Felipen më të mirë të parë ndonjëherë, gjithashtu duke u kthyer nga një vit i vështirë. Pioli është mjeshtër i dialogut dhe i marrëdhënieve njerëzore. Ai do të përmirësojë De Ketelaere siç bëri me Tonalin, Kalulu dhe Leao, të cilët gjithashtu shpërthyen me kalimin e kohës”.

Back To Top