Olta akuzon meshkujt shqiptarë: “Shoqëri maskilite, Luizi si ajo shprehja tipike…”

Eva Alikaj ka mare fjalen dhe ka dashur te zbuse: “Nuk isha e pranishme ne fakt por do reagoja si Kiara sigurisht. Megjithate, nese Luizi kerkon falje, Kiara duhet ta fale ne fakt”.

Nderhyn Olta: “Kiara ka treguar ne kete situate me shume se sa 2 muaj e gjysme ketu. Tregon dashurine dhe se eshte emocionale dhe e vertete. Ndryshe nga Luizi qe thote se do te garoj deri ne fund pa limite. Ne jetojme ne nje shoqeri maskiliste. Akoma mendojme se ai qe te rreh te do… nuk jam dakord me kete sjellje te Luizit. Kiara eshte oportunitet perte. Ai zgjedh dhe Kiaren te behet lojtar. E beri te qaj!”

Cfare ndodhi – Një zarf i zi ka ardhur në shtëpinë e Big Brother. Menjëherë banorëve u ka shkuar mendja se zarfi ka të bëjë me Luizin, pas veprimit që ai bëri dje ndaj Kiarës duke shkaktuar tension.

“Ia dole”, i tha Luizi Kiarës teksa ndodheshin në dhomën e grimit. “Për ça ia doli?”, e pyeti Olta Luizin ndërsa ky i fundit i tha se e di ai dhe Kiara. Kiara nisi të qajë dhe u mbyll në tualet. Luizi shkoi ta qetësonte dhe i tha se me sjelljen e saj po i prish punë vetes dhe marrëdhënies së tyre.

Kiara ka qenë shumë e tensionuar pasi Luizi bëri që të prishte lojën, të cilën vajzat nëse do të fitonin do të merrnin avantazh. Kiara ka qenë gjatë gjithë ditës e tensionuar dhe ka qarë madje pasi Luizi e kishte mbështetur te lavamani dhe nuk e linte dilte.

Ai i tha pak më parë Kiarës: E provove që i çoj njerëzit në limite, teksa kjo e fundit i thotë ik e mos hajde më.Pas situatës së krijuar në tualet, Kiara doli e përlotur në oborr ku pati një diskutim të ashpër me Luizin.

Ajo i tha Luizit që një herë të vetme që i vjen mundësia të ketë një avantazh në lojë, ai nuk e lë atë të qetë.Ndërkohë, Luizi i tha Kiarës se nuk i bëri asgjë, as nuk e preku, po thjesht po qëndronte te lavamani. Ajo tha se nisi të qante sepse nuk po merte dot frymë dhe se pavarësisht kësaj, Luizi nuk e mori mundimin të largohej nga aty.

Back To Top