Murigi largohet nga Mallorca por mbetet në La Liga, transferohet tek gigandi Spanjoll

edat Muriqi mund te largohet nga Mallorca gate afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi kosovar ka shkelgyer me fanellen e ishullorëve nè pjesen e pare tè sezonit nè La Liga me gola e asistime. Në fakt ne 15 ndeshje deri me tani mes kampionatit dhe kupes.

Kupës së Mbretit, prizrenasi ka realizuar nente gola e ka asistuar ne dy te tjere. Lajmet e fundit që vijnè nga Spanja, ku ‘Fichajes’ ka raportuar se Los Colochneros jane te gatshem te bejne njè oferte zyrtare ne drejtim të Mallorcas per reprezentuesin kosovar. Reprezentuesi kosovar shihet si ideali per ta mbuluar repartin ofensive he pelgehet jashtezakonisht shume nga Diego Simeone, pasi Muriqi i kishte shenuar edhe gol Atleticos kète edicion.

Back To Top