Më i miri i finales, Dzeko: Inter i mrekullueshëm, nuk ishte hakmarrje ndaj Milanit

Edin Dzeko realizoi një gol shumë të bukur në suksesin 3-0 të Interit ndaj Milanit në finalen e Superkupës së Italisë, që u luajt në Riad të Arabisë Saudite.

 

Djemtë u treguan të shkëlqyer nga minuta e parë deri në të fundit, të gjithë dhanë gjithçka. Nuk ishte një hakmarrje ndaj Milanit, ne thjesht shohim përpara.

Në lojë ishte një trofe të cilin e fituam edhe vjet. E dimë sa mirë është ta fitosh. U përgatitëm shumë mirë, u futëm në fushë për të fituar dhe ia dolëm”, u shpreh Dzeko.

Në fund një koment për të ardhmen: “Nuk e mbaj mendjen tek e ardhmja. Le të festojmë me tifozët tanë, të cilëve u kemi dhënë shumë kënaqësi. Më pas do të mendojmë për gjërat e tjera“.

Back To Top