Luizi “siluron” Bledi Manen: “Nuk e konsideroj banor deri kur…” Përgjigjet ai: “Ti nuk je human”

Luiz Ejli dhe Bledi Mane jane kapur serish mes tyre ne Prime. Luizi ka folur hapur: “Per mua Bledi Mane nuk eshte ne shtepi, nuk eshte banor deri sa ai eshte imun per faktin se nuk mund te dale ne kandidim. Deri ne ate moment nuk do t’i jap fare vemendje sepse nuk ia vlen”.

“Eshte nje njeri goxha i kompletuar. Arrogant dhe cinik eshte nga ana e gazetarise. Nese e vendos ne peshore, qellimet e tij dhe te miat kane diferenca mes tyre te jashtezakonshme”.

“Bledi ka qellim me vete, ose bast, me veten ose njerez jashte apo te tij, se do te sfidoje Luizin, do e nxjerr jashte shtepise”. Mane u pergjigj:

“Ky eshte basti i te gjitheve ne kete shtepi per te shkuar deri ne fund te lojes. Me cuditi komunikimi mes meje dhe tij. Ishte kanibaleske. Pashe nje Luiz shumedimensional qe humbi humanizmin brenda tij”.

“Une i shkreti keto dite jam munduar te jem korrekt, laj pjatat. Se cfare kam degjuar jashte per Luizin dhe te gjithe i lashe te dera kur u futa brenda. Nese do vija me opinione, si gazetar qe jam do kisha folur ndryshe”.

Back To Top