Luizi ia thotë në fytyrë Amosit: “Të dua shumë, je super djalë por ty Olta të përdori. Ishe kundër saj dhe ja si veprove…”

Amos Zaharia ka folur sonte pas daljes nga shtepia dhe reagimet e vajzave aty, sidomos Oltes dhe Dea Mishel, pasi me te dyja ka qendruar: “Te them te verteten ka pasur shume raste qe Olta vinte dhe me thoshte Amos futu ne loje, leviz! Por zgjedhja ime ka qene te mos luaja per menyren si u krijuan gjerat aty por ska perdorur romancen.

“Kam pasur varesi emocionale me Amosin. Ai me tha nuk mund te ishim me shoke dhe e respektova. Nuk di si ta shpjegoj. Ne e shikonim njeri tjetrin dhe nuk i shpjegonim dot. Jam kontradiktore me veten.

Tmerresisht shume me mungon. Diten e pare e kisha te veshtire pa Amosin ne rutinen time. Me kujtohej kur luaja futboll me Amosin, e perjetova cuditshem. Kur kaloi dita e pare kuptova se vazhdohej…

Maestro: Te mungoi shoqeria apo dicka me shume kur doli Amosi?”. Pergjigjia e Deas ska vonuar dhe ka qene e shkurter: “Duhet nje Amos dhe nje Dea ne jeten tende…”

Luizi ka nderhyre dhe ka folur troc: “Amosi ishte kunder menyrave te Oltes. Olta e ka demtuar pak nga e pak nga fillimi deri ne fund. Kjo e ka penguar te shprehet ai si me mua si me Efin. Ai vetem se sdonte te dilte kunder Oltes nuk reagonte.

Me pas Dea Mishel ishte qershia mbi torte. Te dyja e perdoren dhe e demtuan. Ne 40 e ca dite, ti per cdo lloj teme dhe debati ke pasur mendimin tend, vetem kur vinte per te kundershtuar Olten nuk flisje. Te dua shume dhe je djale shume i mire, por Olta te perdori”

Debati live- Diskutimi mes Dea Mishel dhe Oltes pas daljes se Amosit eshte kthyer ne bisede ne Prime dhe jane pyetur te dy palet, per akuzat e manipulimit… Dea Mishel deklartoi: “Mbase per Olten eshte me e rendesishme loja se maredheniet personale. Nuk i them se e ka gabim dhe e ka keq, por me duhet ta mendoj dhe reflektoj. P

rovokimet me jane bere nga te gjithe ketu brenda, sidomos Luizi qe me ka quajtur ushtare e Oltes. Olta, po te kishte qene me e mire ne llogarite ndoshta do te isha edhe une me e qete. Por, isha emocionale ne ato momente mendoj”.

Nderkohe, Olta u pergjigj: “Ate dite kur Dea me tha per momentin emocional qe pata kur doli Amosi, nese do te me kshte thene thjesht teatrale sdo isha merzitur. Kemi kaluar mire bashke dhe shpeshhere kemi harruar dhe kamerat perreth.

Ti paske pasur gjithe keto dyshime kundrejt meje dhe jo kundrejt lojes me te tjeret. Kundrejt meje ne raport me Amosin dhe drejt meje. Pse e ngrite kete pikepyetje tani kur doli Amosi. Mendova mbase ngaqe eshte ne nominim. Te ndryshoje njeriu qendrim direkt me duket e cuditshme”.

Back To Top