Lojtari i Juves del zbuluar: “Dua të largohem këtë vit ose vitin tjetër”

Pasi fitoi Kupën e Botës me fanellën e Argjentinës, Angel Di Maria vazhdon të mendojë për vendin e tij, por këtë herë për të ardhmen: në fakt, Fideo ka shprehur gjithmonë gatishmërinë e tij për t’u kthyer yr Rosario Central.

Kontrata me Juventusin përfundon pas këtij sezoni dhe argjentinasi do të duhet të vendosë me klubin bardhezi nëse do të vazhdojë edhe një vit apo jo. Më poshtë fjalët e Di Maria-s për të ardhmen e tij.

I intervistuar nga Tyc Sports, sulmuesi i Juventusit foli për të ardhmen e tij dhe një rikthim të mundshëm në Argjentinë për t’i dhënë fund karrierës së tij:

 

“Do të doja të kthehesha tek Central, këtë vit ose tjetrin. Iluzioni i kthimit në Gigante de Arroyito është aty. Ai moment do të vijë”.

Më pas, Fideo foli për dëmtimin që e mbajti gjatë fazës finale të Kupës së Botës:

“Kam pasur pak shqetësim në një cikatrice të vjetër. Kundër Australisë preferova të mos luaja.

 

Kundër Holandës isha gati për të luajtur për disa minuta, edhe kundër Kroacisë, por vendimet merren në bazë të kundërshtarit”.

Në fund, Angel Di Maria foli edhe për rolin e krahut të majtë ku u vendos nga Lionel Scaloni në finalen e Botërorit:

“Nuk e prisja të luaja në të majtë në finale dhe as të isha titullar. Scaloni më besoi përsëri në një finale, ai vendosi të më aktivizonte si titullar.

 

Në stërvitje jam ndjerë shumë mirë. E mora vesh në fjalimin para nisjes për në fushë”.

“Kur e pashë veten majtas mendova se ishte konfuz, por më pas më shpjegoi se do të bënim keq në atë mënyrë, se aty do të argëtohesha dhe se do të bënim ndryshim sepse ishte pika e tyre e dobët.

Ishte kështu. Është paksa si të urresh një trajner që sjell gjëra të ndryshme në çdo ndeshje dhe e bën atë sepse përfundojnë të tillë”.

Back To Top