Flet për herë të parë ish e dashurà e Luiz EjIIit ai me tr…

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë rrë mbyer tashmë zemrin e të gjithëve. Ajo që prej javësh pritej, tashmë ndodhi. Çifti shkë mbeu edhe pu thjen e tyre të parë, duke emo cionuar fansat jashtë shtëpisë së Big Brother.

Por teksa në shtëpi ‘ka shpë rthyer’ dashuria, jashtë ka shp ërthyer një tjetër diskutim, që lidhet pikërisht me je tën e dy protagonistëve jashtë shtëpisë. Fillimisht të shumtë ishin ata që aluduan se moderatorja ka një lidhje jashtë, ndaj edhe po ngurronte t’i jepte një pu thje Luizit.Pamjet EKZLυZlVE menjehere pas rᶒkk.Iammes – ne vazhdim.

Pas hipotezave për Butrint Imerin apo edhe për Mozzik, të shumtë ishin emrat që u përfolën për një histori me Kiarën. Megjithatë teksa gjithçka mbeti në kuadrin e thashethemet, një tjetër histori dashurie ka mbetur pezull. Dhe protagonist është pikërisht Luizi.Pamjet EKZLυZlVE menjehere pas rᶒkk.Iammes – ne vazhdim.

Ditët e fundit në rrjet po përflitet për një partnere që këngëtari ka lënë jashtë, para se të bëhej pjesë e shtëpisë. Mediat kanë shkruar se ishte pikërisht partnerja e tij që kujdesej edhe për faqen e tij të Instagramit dhe si rrjedhojë pikërisht ndaj edhe në profilin e tij mungonin fotot apo videot me Kiarën.

Por duket se historia këtë herë nuk është një trinom dashurie. Me atë çfarë kemi mundur të mësojmë, Luizi ka pasur një lidhje jashtë shtëpisë së Big Brother. Vajza në fjalë ishte nga Shkodra, por prej kohësh jetonte e punonte të Tiranë. Dyshja kalonte shumë kohë së bashku në Tiranë, duke shijuar një raport pa shumë pyetje apo komp likime.

Por e gjithë historia ka përfunduar pak para fillimit të Big Brother. Nuk dihet nëse dyshja është ndarë pikërisht se Luizi do të bëhej pjesë e lojës, apo kanë vendosur t’i japin fund pikërisht për pro blemet e tyre.

E pasi kanë kaluar vetëm pak ditë nga kjo ndarje, këngëtari u bë pjesë e shtëpisë, duke deklaruar që ditët e para pëlqimin e tij për Kiarën. Duket se kjo ka qenë edhe ‘go ditja’ e fundit për raportin që kishte jashtë.

Edhe nëse do të kishin një mundësi për t’u ribashkuar, me afrimin e tij me moderatoren, kjo histori duket e mbyllur përfundimisht. Luiz Ejlli para se të bëhej pjesë e lojës nuk ishte aktiv në rrjetet sociale, ndaj edhe e gjithë historia e dashurisë është jetuar larg fokusit mediatik.

Por miqtë dhe rrethi i ngushtë e kanë njohur vajzën në fjalë, duke pranuar se shpesh kalonin kohë me këtë çift në Tiranë. Por duket se historia nuk ka qenë as shumë e gjatë dhe as shumë formale, duke sjellë distancimin në pak kohë, ndonëse me një shpresë për një ribashkim, që tashmë vështirë se do të ndodhë.

Pak para fu tjes së tij në Big Brother, këngëtari foli edhe për jetën e tij private, duke deklaruar se ishte single. Më tej ai ka ka treguar që nuk ka qenë asnjëherë i fejuar. Ai ka theksuar pr oblemin e keqinformimit dhe fokusimit të mediave tek lajmet jo të duhura, pr oblem ky për artistët që e kanë të ekspozuar jetën private, por edhe për publikun që i serviren lajme të tilla.

Mua më kanë bërë të fejum e të martumë e me fëmijë e me gjithësend, por mirë i them unë vazhdo”. Gjerësisht në media është folur për lidhjen e tij me Megi Topallin. Çifti që kaloi shumë vite bashkë i dhanë fund këtij raporti pa shumë bujë.

Vetë Luizi e ka përmendur në shtëpinë e Big Brother, duke thënë se nuk do të donte të flitej për të brenda, duke qenë se tashmë ajo ka je tën dhe familjen e saj.

Megi nuk foli për nda rjen e bujshme, ndërsa Luiz-i pranoi të fliste për herë të parë në emisionin “Pasdite në Top Channel”, duke e përshkruar atë që kishte ndodhur për disa vite me Megin, si një flluskë sapuni.

Luizi tha se nuk kanë qenë të fejuar, por “ishte thjesht një lidhje”, e cila ishte e destinuar të përfundonte:“E di si ishte? Si një flluskë sapuni, e cila vjen e fr yhet, ngrihet lart, fillon merr ngjyrat e bukura, bëhet një mrekulli atje dhe pastaj shpohet…”.

I pyetur për arsyet, këngëtari tha se tashmë ato nuk i interesojnë askujt: “Kam pasur dhe do të kem gjithmonë respekt, si për të, ashtu edhe për familjen e saj e për gjithçka. Nuk janë pak ato vite që kemi kaluar, nga unë do kenë mirënjohje gjithmonë”.

Por duket se si beqar, Luiz Ejlli i ka lënë disa bëma. Përveç momenteve kulminante në karrierën e tij si fitorja në Festivalin e Radio Televizionit Shqiptar në vitin 2005, përfaqësimi i Shqipërisë në ‘Eurovision 2006’ dhe fitorja në festivalin ‘Kënga Magjike 2010’, ai ishte përfshirë edhe në një ska ndal disa vite më parë.

Më saktësisht në vitin 2017, në mediat online kishin rrjedhur disa biseda in time që ishin kryer në llogarinë e tij zyrtare në Facebook, me një fanse. Bisedat që në shikim të parë mund të duken “normale” mes të rriturish për t’u bërë pas orës 00:00, në atë kohë kishin dëm tuar imazhin e artistit.

Vet këngëtari shkodran kishte bërë një re agim po në rrjetin social Facebook, duke iu kërkuar mediave që të mos e keqpërdornin emrin e tij.

“Ka ditë që po merren me mua portale të ndryshme për të fituar 15 mijë lekë të vjetra për një postim që bëjnë. Më vjen vërtet keq që e bëjnë këtë gjë. Sot kanë publikuar gjoja sikur unë kam folur me një fjalor banal me dikë. Ju kërkoj në mënyrë të hapur ju lutem mos e keqpërdorni emrin tim. Unë kam një familje, kam një nënë, kam një motër. Mos me dë mtoni në këtë mënyre”, kishte shkruar Ejlli në reagimin e tij.

Mesazhet përmbanin një bisedë er otike mes këngëtarit dhe një vajze. Por artisti mohoi që të ishin të tijat këto biseda. Por tani të gjitha këto i përkasin të shkuarës dhe artisti shkodran është duke këmbëngulur për dashurinë e Kiarës.

Madje aq i dashuruar duket sa publikisht ka bërë plane për tu martuar me moderatoren dhe për të vijuar je tën larg famës dhe zhurmës mediatike.

Back To Top