E ëma humbi jetën kot së koti mbrëmë në lokalin në “Don Bosko”, reagon i biri: Măllkūār qofshin…

Kryeqyteti u tröndït mbrëmjen e djeshme nga një ātěntßt që ndodhi në një lokal ku për pasojë një prej punonjëseve humbi jetën.

Bëhet fjalë për Mimoza Pajen, rreth 60 vjeçe, e cila punonte si kameriere dhe banakiere e lokalit ku ndodhi ngjarja dhe nuk kishte lidhje me objektivin e autorëve që kishin shenjëstër dikë tjetër.

Ndërkohë, djali i vïktīmës ka prekur me një mesazh kushtuar nënës së tij në rrjetet sociale, ndërsa shkruan se:

“Măllkūąr qofshin ato p.ūmb§t qe i zbrazen ne trupin tend qofsh e xhenetit mam ???????????????????”

Kujtojmë se të plągøsūr mbetën: Astrit Meraj, Emanuele Sala, Ermir Bejçuku dhe Genc Shohalli si dhe një vajzë 10-vjeçare.

Po ashtu mësohet se vajza e mitur, është mbesa e vīktïmës.Një ngjarje tejet e rěndě që ka sjellë edhe reagimin e gjithë personazheve politik në vend.

Back To Top