Dëm të jashtëzakonshëm financiar, produksioni i BBV do hedh në gjyq Bledi Manen?

Ka lënë papritur rrugëtimin nga shtëpia e Big Brother Vip Bledi. Që në nisje të spektaklit Bledi tha se ka një surprizë për Kiarën, duke vendosur të lërë garën në mes për të mos ndarë çiftin.

Bledi argumentoi se nëse publiku ka vendosur që të dalë Kiara, situate në shtëpi do të agravohet për shkak të Luizit, dhe ky argument nuk u prit mirë nga çifti, pavarësisht se vlerësuan gjestin e tij.

Për shkak të prishjes së televotimit i cili ishte i hapur prej tre ditësh, Bledi e ka të pavlefshme biletën e kthimit.Kurse Arbana Osmani është shprehur se kompanitë telefonike do të rimbursojnë të gjithë shqiptarët që kanë votuar. Kjo është një situatë që nuk ka ndodhur më parë në ‘Big Brother’.

Ky eshte nje dem i jashtezakonshem ndaj produksionit dhe i pallogarotshem pasi dihet qe kete vit ka pasur nje interes te jashtezakonshem per kete format. Si dhe dihet konkurentet e BBVIP lidhin nje kontrate dhe me shume mundesi Blendi Mane do penalizohet dhe hidhet ne gjyq per kete dem ekonomik ndaj produksionit.

Bledi:Mendoj se qëndrimi i Kiarës në shtëpi do jetë hekurudhë në ditët finale. Nuk është moment i duhur të ikë Kiara. Situata në shtëpi është shumë e tensionuar. I kërkoj ndjesë publikut dhe Vëllait të Madh.

Luizi: Me hyrjen e Bledit e shihja si një djalë me energji. Me shumë informacion për ne. Nëse Bledi ikën dhe përdor këtë arsye unë nuk do të them që ja di për nder.

Në lojë nuk më ka falur asnjë askush. Kam ardhur vetë deri këtu. E quaj shumë të dobët Bledin nëse e merr këtë vendim.Tërhiqe mbrapsht atë që the. Publiku ta vendos.

Largimi i Bledit ka prishur planet e produksionit që e futi gazetarin në shtëpi për ta kundërvënë ndaj Luizit dhe për të qenë rivali i tij kryesor. Me largimin e Bledit sonte, Kiara dhe Luizi janë pa frikë dy finalistët e parë. Sepse realisht Kiara sonte rrezikonte më shumë se kurrë për të lënë shtëpinë, por falë “dhuratës” së Bledit ajo e ka rrugën përpara dhe bashkë me Luizin nuk ka gjë që i ndalon drejt finales së madhe.

Back To Top