Category: Politike

33 Pictures That Will Make You Proud To Be A Human Being Again

Dobri Dimitrov Dobrev (Bulgarian: Добри Димитров Добрев, pronounced [ˈdɔbri dimiˈtrɔf ˈdɔbrɛf]; 20 July 1914 – 13 February 2018), better known as Grandpa Dobri, Elder Dobri (Bulgarian: Дядо Добри, romanized: Dyado Dobri) or The Saint of Bailovo, was a Bulgarian ascetic who walked over 20 kilometres (12 mi) each day to sit or stand in front of the Cathedral of Alexander Nevsky in Sofia to collect money for charitable causes. Dobrev donated all the money he collected […]

“Hajdut!” Arben Ahmetaj sulmohet “me para” nga mbështetës të Lëvizjes Bashkë

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj është sulmuar nga mbështetës të Lëvizjes Bashkë teksa ecte në drejtim të Parlamentit ku ligjvënësit janë mbledhur në seancën plenare të së enjtes. Nga pamjet e siguruara, disa mbështetës së Lëvizjes Bashkë, të cilët kanë dalë sot në protestë kundër projektligjit për rritjen e pagave, hedhin “kartëmonedha” në drejtim të […]

E ëma humbi jetën kot së koti mbrëmë në lokalin në “Don Bosko”, reagon i biri: Măllkūār qofshin…

Kryeqyteti u tröndït mbrëmjen e djeshme nga një ātěntßt që ndodhi në një lokal ku për pasojë një prej punonjëseve humbi jetën. Bëhet fjalë për Mimoza Pajen, rreth 60 vjeçe, e cila punonte si kameriere dhe banakiere e lokalit ku ndodhi ngjarja dhe nuk kishte lidhje me objektivin e autorëve që kishin shenjëstër dikë tjetër. […]

Back To Top