Arbana “i mbyll” vajzat te dhoma larg djemve dhe kërkon shpjegime! Kiara akuzon Luizin, Dea: “Përdori dh*në”

Arbana ka mbledhur vajzat te dhoma e surprizave per te sqaruar ate qe ndodhi dje me lojen dhe nervozizmin e Kiares me Luizin. Arbana mori fjalen: Ky ishte misioni i fshehte qe iu dha Ermiones, nje loje qe u ndal shpejt sepse Kiara nuk u ndje mire. Cfare ndodhi Kiara?

Kiara: “Per momentin nuk e di jam pak si e mpire. Per shkak se nuk kane qene dit fort te lehta normalisht edhe per maredhenien qe kam me Luisin dhe situaten qe kalojme here pas here mes nesh…

Para se te ndodhte misioni, patem diskutim te bukur dhe folem per mungesen e komunikimit qe patem ditet e fundit. I thame njeri tjetrit qe te shijojme me shume momentet e mira dhe te keqija. Komunikimi eshte gjeja me e rendesishme me nje partner.

Pastaj te nesermen ndodhi situata nga nervozizmi dhe stresi. Mu duk sikur mu vu nje dere dhe deri ketu do ecesh nuk ecen dot me shume. Me bllokuan hapesiren. Mbase Big Brother na jep shpesh sfida te veshtira per te realizuar.

Po kur Big Brother te jep keto sfida emocionalisht pergatitesh po kur gjendesh papritur dhe Luizi me Armandon e pane qe nuk doja te rrija me gjate dhe isha nervoze. Doja ta stopoja sepse ishte hapesire shume e ngushte. Skisha as ankth dhe panik, spo e bej dramtike.

Me dukej sikur spo dilja dot nga aty dhe djemte spo me kuptonin qe doja te dilja dhe ndaj shpertheva ne te qarte se ndihesha keq ne ate moment realisht”.

Pse nuk shkova te vellai i madh? Nuk ma lejuan! Per hir te lojes djemte ndoshta se mendojne diferencen mes emocioneve dhe lojes. E harrojne kete gje. Besoj se u pa te klipi… Luizi dhe Maestro ishin ata qe me ndaluan”.

Dea Mishel ka reaguar duke thene se “Luizi ka perdorur dhune ndaj Kiares. Ai duhet te harronte lojen dhe te kuptonte emocionet e te dashures sepse ato jane primare, per mendimin tim, duhet harruar kjo dreq loje”.

Back To Top