Akuzat dhe aludimi i Deas ndaj Oltës pas daljes së Amosit, Arbana i bën pyetjen me “spec”: “Mos ndoshta ju të dyja…”

Diskutimi mes Dea Mishel dhe Oltes pas daljes se Amosit eshte kthyer ne bisede ne Prime dhe jane pyetur te dy palet, per akuzat e manipulimit…
Dea Mishel deklartoi: “Mbase per Olten eshte me e rendesishme loja se maredheniet personale. Nuk i them se e ka gabim dhe e ka keq, por me duhet ta mendoj dhe reflektoj.

Provokimet me jane bere nga te gjithe ketu brenda, sidomos Luizi qe me ka quajtur ushtare e Oltes. Olta, po te kishte qene me e mire ne llogarite ndoshta do te isha edhe une me e qete. Por, isha emocionale ne ato momente mendoj”.

Nderkohe, Olta u pergjigj: “Ate dite kur Dea me tha per momentin emocional qe pata kur doli Amosi, nese do te me kshte thene thjesht teatrale sdo isha merzitur. Kemi kaluar mire bashke dhe shpeshhere kemi harruar dhe kamerat perreth.

Ti paske pasur gjithe keto dyshime kundrejt meje dhe jo kundrejt lojes me te tjeret. Kundrejt meje ne raport me Amosin dhe drejt meje. Pse e ngrite kete pikepyetje tani kur doli Amosi. Mendova mbase ngaqe eshte ne nominim. Te ndryshoje njeriu qendrim direkt me duket e cuditshme”.

Arbana nderkohe ka provokuar: mos ndoshta po e beni per te mare vemendje te dyja? E keni loje kete armiqesi me njera tjetren? Dea u pergjigj: “Nese do te jem ende ketu dhe ajo ketu, do te sqarojme gjithcka. Jemi te dyja te ndjeshme si vajza. Po perpiqeshim te sulmonim njera tjetren dhe sme pelqeu”.

Komenti i Arber Hajdarit ishte ky: “Dea eshte kthjelluar dhe sheh gjera qe si ka pare me perpara. Po ngre disa situata qe i ka te mbartura. Mori dhe indicie dhe ka nisur te luaje tani”.

Back To Top